Türkiye’nin lider spor sitesi Sporx, Türk Kanser Derneği’ne destek vermekten gurur duyuyor. Türk Kanser Derneği’nin başlattığı son farkındalık kampanyası ile ilgili detaylar şu şekilde…

tkdsporx32

“Değerli Türk Kanser Derneği dostları,

Geçtiğimiz yıllarda binlerce ücretsiz meme kanseri taraması gerçekleştirdik ve toplamda yapılan taramaların %15’i oranında erken evrede meme kanseri vakası yakalayarak, tedavilerini gerçekleştirdik.

Bu bizim açımızdan hem sevindirici hem de üzüntü verici elbette. Kanser teşhisi başlı başına travmatik bir durum olmasının yanı sıra, yaptığımız ücretsiz taramalar sayesinde erken evrede tanılanarak hayatı kurtulan yüzlerce kadınımız, en önemli sevinç kaynağımız ve motivasyonumuz oldu.

Bu sene, tarama programını çok daha genişletiyoruz ve ülke çapında belirlediğimiz 10 pilot bölgede, çok daha detaylı bir tarama programı başlatıyoruz. Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar, tüm kadınlarımıza ulaşmak ve meme kanseri taramalarını yapmak amacıyla bir çağrı merkezi oluşturduk. 0 850 611 0 853 numaralı ücretsiz danışma hattını arayarak, kayıt yaptıracak vatandaşlarımızı, ikamet ettikleri illerde bulunan anlaşmalı sağlık kurumlarımıza yönlendirilerek, meme kanseri taramalarını ücretsiz olarak gerçekleştireceğiz.

Bu tarama programında, bizden maddi desteklerini esirgemeyen Avon Türkiye’ye, halkımız adına çok teşekkür ederiz.

Bu yıl sloganımız: “Ben farkındayım, ya sen?” Görsel ve yazılı basında sık sık göreceğiniz bu sloganı, sosyal medyada da meme kanseriyle savaş hareketi haline getirip, farkında olup; fark ettireceğimiz bir zincire dönüştürmeyi amaçlıyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri başta olmak üzere, kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren birçok duyarlı kurumun katkılarıyla, tüm şehri, yeni farkındalık sloganımızla donattık. Haydarpaşa Garı’ndan tutun da toplu taşıma araçlarına, billboardlardan ülkemizin en çok satan dergi ve gazetelerine kadar bir çok farklı mecrada sık sık göreceğiniz bu farkındalık hareketinde siz de yerinizi alın.

Fark edin, fark ettirin!

Unutmayın meme kanseri erken teşhis edilebilen ve tamamen tedavi edilebilen bir kanser türüdür. Gelin, ülke olarak birlik olalım, meme kanserinden korkmayalım, erken teşhis yöntemlerini bilelim ve hem kendimizi hem de sevdiklerimizi bu hastalığa karşı koruyalım!”

Ayrıntılar: http://www.turkkanserdernegi.org/

Kampanya afişleri, büyütmek için üzerine tıklayın…


tkdsporx3tkdspor2

tkdsporx3