Ülkemizde yaklaşık 3,5 milyon kişinin oynadığı DOTA 2, Türkiye’deki en büyük turnuvasına kavuştu. Red Bull ve Elektronik Sporlar Ligi (ESL)’nin ortaklığında organize edilen “Red Bull Son Şampiyon” turnuvası Türkiye’nin en iyi DOTA 2 oyuncularını kozlarını paylaşmaya davet ediyor. Organizasyonun sponsorları arasında Sporx de yer alıyor.

Büyük ilginin olduğu turnuvaya, tüm Türkiye’den 256 takım ve 1200’ün üzerinde DOTA 2 oyuncusu kayıt oldu ve kayıtlar kapandı. Takımlar beşer oyuncudan kurulacak ve üç oyunlu serilerde iki oyun kazanan maçın galibi sayılacak.

Turnuva 6-7 Haziran’daki online elemelerle başladı. Elemelerin ardından belirlenen sekiz takım İstanbul’da 11-12 Haziran tarihlerinde seyircisiz olarak gerçekleşecek çeyrek/yarı finaller için hazır. Türkiye’nin en iyi sekiz DOTA 2 takımının katılacağı final etabı ve bu finallerde son ikiye kalan takımın belirleneceği 14 Haziran’daki Büyük Final maçları online olarak www.redbull.com/sonsampiyon ve www.twitch.tv/redbullesports sayfasından canlı olarak yayınlanacak. ESL ekibinin canlı sunacağı maçlar 14:00’te başlayacak.

14 Haziran’da Büyük Final’de iki takım, İstanbul’da Volkswagen Arena’da karşı karşıya gelecek ve DOTA 2’nin “Son Şampiyon”u belirlenecek.

İŞTE ÖDÜLLER

Birinci olan takım:
– 12.000 TL ödül
– ESL One Dota 2 Turnuvası Avrupa elemelerine doğrudan katılım hakkı
– 5 adet NVIDIA GeForce GTX 960 Grafik Kartı
– 5 adet ASUS Strix Tactic Pro Keyboard
kazanacak.

İkinci olan takım:
– 5.000 TL ödül
– 5 adet ASUS Strix Pro Headset
kazanacak.

Üçüncü olan takım: 3.000 TL ödül kazanacak.

Öte yandan 14 Haziran 2015’te Volkswagen Arena’da gerçekleşecek büyük finale gelen tüm biletli katılımcılara etkinlik sponsoru ByNoGame katkılarıyla 20TL değerinde oyun puanı hediye!

Etkinliğe katılmak için biletler http://www.biletix.com/etkinlik/SKPO4/ISTANBUL/tr adresinden satın alabilir. Volkswagen Arena’da gerçekleşecek büyük finale gelen tüm biletli katılımcılara etkinlik sponsoru ByNoGame tarafından 15 TL değerinde ByNoGame puanı hediye edilecek.

Red Bull Son Şampiyon ile ilgili detaylı bilgi ve turnuvaya kayıt için tıklayın:

www.RedBull.com/sonsampiyon

unnamed