Türk basketbolunda ilklerin takımı olan Anadolu Efes Spor Kulübü ile Türkiye’nin lider internet spor sitesi Sporx, güçlerini birleştirdi. Yapılan anlaşma çerçevesinde kulübün resmi mikro sitesi anadoluefessk.sporx.com ile basketbolseverler, Anadolu Efes’le ilgili hiçbir gelişmeyi kaçırmayacak ve oyuncuları çok yakından takip edebilecek.

Sporx_Anadolu_Efes_Spor_Kulubu

Yeni sezonda 40. Yılı’nı kutlayacak olan Anadolu Efes Spor Kulübü, yayın hayatında 10. Yılı’nı yaşayan Sporx ile medya partnerliği alanında anlaşma sağladı. Yapılan anlaşma çerçevesinde kulübün resmi mikro sitesi anadoluefessk.sporx.com taraftarların uğrak noktası olmaya devam edecek.

Türkiye’nin lider internet spor sitesi Sporx, mikro sitesinin yanı sıra Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki maçlarda da basketbolseverlere özel hizmetler sunacak. İnternet sitesi ve sosyal medyada düzenleyeceği yarışmalarla basketbolseverlere maç bileti kazanma fırsatı sunacak olan anadoluefessk.sporx.com‘da Anadolu Efes taraftarları, kulübün 40 yıllık geçmişiyle ilgili içeriklere de ulaşma şansı yakalayacak.

Bugüne kadar yaptığı yayıncılık ile Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin en önemli ödülü olan “en iyi haber” ödülünü de alan Sporx’in Anadolu Efes Spor Kulübü için özel olarak yayına aldığı anadoluefessk.sporx.com mikro sitesiyle taraftarlar, basketbolcuların sosyal medyadaki yaptıkları tüm paylaşımlara da ulaşma fırsatı yakalayacak.

Basketbolseverler, Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Euroleague’deki maçlarının canlı anlatımını anadoluefessksporx.com üzerinden de takip edebilecek.

Sporx’le yaptıkları anlaşmayla ilgili görüşlerini dile getiren Anadolu Efes Spor Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Anadolu Efes Spor Kulübü olarak kuruluşumuzun 40. Yılı’nı kutlayacağımız 2015-2016 sezonunda, 10 yıl gibi kısa sürede Türkiye’nin lider internet spor sitesi haline gelen Sporx’le işbirliği yapmak bizi çok mutlu etti. Tüm taraftarlarımız, kulübümüz ve basketbolcularımızla ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde anadoluefessk.sporx.com‘dan takip edebilirler.”

Anadolu Efes Spor Kulübü gibi saygın bir organizasyonla medya partnerliği anlaşması yapmanın kendileri için bir gurur vesilesi olduğunu dile getiren Maksimum İletişim Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü İlkan Gökyılmaz ise görüşlerini şu şekilde belirtti:

“Anadolu Efes gibi Türk sporunun en değerli camialarından biriyle birlikte böyle bir yola çıkmak Sporx ekibi için hem gurur, hem de mutluluk verici. anadoluefessk.sporx.com’un Anadolu Efes Spor Kulübü taraftarlarıyla iyi bir iletişim kuracağına inanıyorum.”

Anadolu Efes Spor Kulübü Hakkında

Türkiye’de basketbolun kitlelere yayılması ve sevdirilmesinde en büyük paya sahip olan Anadolu Efes Spor Kulübü, Tuncay Özilhan başkanlığında, Efes Pilsen Spor Kulübü adıyla 1976 yılında Kadıköyspor’un devralınmasıyla kurulmuştur. Yıllar içerisinde Türk basketbol tarihinde pek çok ilke imza atarak ilklerin takımı olmayı başaran Anadolu Efes, 2015-2016 sezonu itibarıyla müzesinde 1 Koraç Kupası, 13 Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonluğu, 10 Türkiye Kupası ve 10 Cumhurbaşkanlığı Kupası  bulundurmaktadır. Kısa sürede Türk Basketbolu’nun kilometre taşlarından biri olan Anadolu Efes Spor Kulübü’nün temel amaçlarından biri Türk sporunu ileriye götürmek, Avrupa sahalarında ülkemizi başarı ile temsil ederek basketbolumuzu tüm gençlere sevdirmektir. Şimdiye kadar altyapısından sayısız yıldızlar yetiştiren Anadolu Efes, sporumuza her yıl yeni yetenekleri armağan etmektedir.

Sporx Hakkında

Bir Maksimum İletişim Hizmetleri A.Ş yayını olan Sporx, 2005 yılından bu yana Türk sporseverlere kaliteli ve hızlı spor içeriği  sağlamaktadır. Spor medyasının Oscarları olarak bilinen Türkiye Spor Yazarlarları Armağanı Yarışması’nda iki yıl üst üste birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerini toplayan Sporx, son olarak TSYD’nin en değerli ödülü olan “en iyi haber” ödülünü de almıştır. Her gün onlarca özel haberiyle bu alanda liderliğini sürdüren Sporx, internette spor gazeteciliğinin gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Türkiye’nin lider internet spor sitesi Sporx, spordaki tüm gelişmeleri eş zamanlı olarak kullanıcılarına aktarırken, tüm spor branşlarında doğru bilgiyi kullanıcılarına sunmaktadır. 4 milyon’a yakın Facebook takipçisi ile Türkiye’nin sosyal medyada en çok takip edilen spor mecrası konumundadır.