14 yıldır düzenli olarak gerçekleşen ve gelenekselleşen “Türkiye Yılın Spor Adamları Ödülleri” halk oylaması gerçekleştirildi. Birbirinden değerli spor adamının 18 farklı kategoride 5 aday ile yarıştığı organizasyonda, birinciler halk oylaması ile belirlendi. Yılın spor portalı ödülünü Sporx.com aldı.


YILIN SPOR ADAMLARI BELLİ OLDU

Yılın Kulüp Başkanı; Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yılın Spor Adamı; Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı Antrenörü Ufuk Sarıca, Yılın Futbol Takımı; Galatasaray, Yılın Teknik Direktörü; Galatasaray Eski Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Yılın Yerli Futbolcusu; Volkan Şen, Yılın Yabancı Futbolcusu; Wesley Sneijder ve transferi büyük ses getiren Samuel Eto’o, halk oylamasıyla “ Yılın Transferi” seçildi.

14 yıldır düzenli olarak gerçekleşen ve gelenekselleşen “Türkiye Yılın Spor Adamları Ödülleri” halk oylaması gerçekleştirildi. Birbirinden değerli spor adamının 18 farklı kategoride 5 aday ile yarıştığı organizasyonda, birinciler halk oylaması belirlendi. Ayrıca jüri özel ödüllerinin de gala gecesinde açıklanacağı belirtildi.

6 ülkeden, yaklaşık 150 sporcunun ağırlanacağı, 500 seçkin davetlinin katılacağı, Spor Türkiye 14. Türkiye Spor Adamları Ödül töreni hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Dünya çapındaki yabancı sporcular başta olmak üzere, spor, iş ve basın dünyasından, 500’e yakın seçkin davetlinin katılacağı, 21 Aralık Pazartesi gecesi Hilton İstanbul Bosphorus / Convention Center’da yapılan olan gecenin sunuculuğunu, Ece Pirim ve Kerem Öncel yaptı.

Sporx adına ödülü Maksimum İletişim Hizmetleri A.Ş, COO’su Çağlar Şahin teslim aldı.

haberici

Halk Oylaması İle “Yılın Spor Adamları” Belirlendi

“Yılın Spor Adamları” her yıl olduğu gibi bu yıl da www.turkiyesporadamlari.com da yayınlanan anket sonucu ile belirlendi. Spor Türkiye İcra Kurulu Üyesi Avukat Tamer Kulaçoğlu 14. Türkiye Yılın Spor Adamları Ödül Töreni hakkında bilgi verdi ve ödül alacak tüm isimlerin halkın verdiği oylar sonucuna göre belirlendiğini söyledi. Yapılan oylamanın 01 Kasım – 30 Kasım tarihleri arasında yapıldığını, her yıl olduğu gibi bu yıl da adaylar arasında ciddi çekişmelerin yaşandığını, adayların bazılarının birbirine çok yakın oylar aldığını belirtti.

18 Kategoride 5 Farklı Adayın Yarıştığı Oylamada Seçilenler Şöyle;

Yılın Erkek Sporcusu:
Kenan Sofuoğlu / Süper Sport Dünya Şampiyonu

Yılın Kadın Sporcusu:
Viktoria Zeynep Gümüş /Dünya Gençler Yüzme Şampiyonu

Yılın TransferiSamuel Eto’o / Antalyaspor

Yılın Spor Kulübü:
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı,

Yılın Spora Katkı Veren İşadamı:
Murat Ülker / Yıldız Holding

Yılın Hakemi: Cüneyt Çakır

Yılın Federasyonu:
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)

Yılın Lejyoneri:
Arda Turan / Barcelona

Yılın Erkek Basketbolcusu:
Bobby Dixon / Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe

Yılın Bayan Basketbolcusu:
Işıl Alben / Dynamo Kursk – Galatasaray SK

Yılın Erkek Voleybolcusu:
Hakkı Çapkınoğlu / Arkas Spor

Yılın Bayan Voleybolcusu:
Polen Uslupehlivan / Fenerbahçe

İşte Yılın Türkiye Basın Ödülleri

“Yılın Spor Adamları”nın belirlendiği halk oylamasında, basın ödülleri de belli oldu. Yılın Spor Kanalı; TRT Spor olurken, Yılın Spor Programı TRT Spor’da yayınlanan “Stadyum” adlı spor programı oldu. Yılın Spor Portalı; Sporx olurken, Yılın Spor Gazetesi Fotomaç seçildi. Yılın Spor Sunucusu Lig TV’den Melih Şendil, Yılın Spor Yorumcusu TRT’den Ömer Üründül ödüle layık görüldü. Yılın Spor Yazarı Fanatik Gazetesi’nden Mehmet Demirkol, Yılın Gazete Spor Muhabiri DHA’dan Kadir Çetincalı, Yılın Televizyon Spor Muhabiri NTV Spor’dan Onur Tuğrul olarak belirlendi. Yılın Kulüp Televizyonu ise BJK TV oldu.

Yılın Spor Adamları Tertip Komitesi, İnter Group Yön. Kur. Başkanı Turgay Kıran ve Spor Türkiye Medya ve NDM Ajans Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Delibaş’ın yanı sıra ödül töreni ve bu kapsamda yapılacak organizasyonda kendi alanlarında önemli iş ve başarılarına imza atmış isimleri yer alıyor.