Türkiye’nin en geniş spor içerik platformu Sporx’e yeni bir kardeş geldi; Sporx Ekstra. “Bir internet sitesinden çok daha fazlası” mottosu ile yola çıkan Sporx Ekstra, sizlere yeni medyanın sportif yanını sunmaya hazır.

Peki nedir bu? Haberciliğin değişen dinamiklerini her zaman yakından takip eden Sporx, “Sporx Ekstra” sayfası ile yeni medya trendini spor haberciliğine taşıyor. Yani özetle; haberin bir tık daha ötesine geçiyoruz.

Habercilikte yeni model kullanıyoruz

Dünyada medyanın değişim hızı, teknoloji ile birlikte artık yüksek bir sürate erişti. Bu da yeni bir dil, tarz ve anlayış getirdi. İşte spor haberciliğinin burada hangi noktada duracağını çok iyi bilen Sporx Ekstra, özgün içerikleri, kendine has dili, okuyucuyu yormayan ‘hap’ cümleleri ile haberciliğin yeni kıyafetini üzerine yakıştırmayı başaran bir mekan…

Haberi sosyalleştiriyoruz

Spor dünyasında yaşanan gelişmeleri sadece ‘olduğu’ gibi değil ‘görüldüğü’ gibi veriyoruz. Çünkü artık okuyucu olayı sadece kendisinin nasıl gördüğünü değil, diğer insanların da nasıl gördüğünü ve kendisiyle aynı mı, farklı mı düşündüklerini merak ediyor. Bu yüzden Sporx Ekstra gündemin detayına inip haberi sosyalleştiriyor.

Sadece biz değil siz de yazıyorsunuz

Artık okuyucu sadece okuyucu değil. Twitter, Youtube, Periscope ve diğer birçok mecra ile artık okuyucu aynı zamanda bir haberci de… Sporx Extra, yaptığı haberleri okuyucusuna sunmakla kalmıyor; okuyucusunu da takip ediyor ve onun yorumlarını, tweetlerini, videolarını sayfalarına taşıyıp haberi onların yazmasını sağlıyor.

Tek sayfada çok içerik sunuyoruz

Birçok kullanıcı defalarca ‘tık’lamaktan hoşlanmıyor. Bu gerçeğin farkında olan Sporx, Extra sayfasındaki içeriklerinde ‘tek sayfa çok içerik’ sloganını benimsiyor. Aynı sayfa içinde videoları izleyebiliyor, resimleri görebilir, gif oynayıp, tweet etkileşimi yaratabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi; haberin ‘bir tık’ ötesi.

Haberin eğlenceli yüzüyüz

Küçük kardeşler biraz afacan olurlar. Sporx Ekstra da yaptığı haberlerde ağır bir dil yerine kısa ve eğlenceli bir tarz kullanıyor. Aynı zamanda sayfalarında eğlenceli ve daha yumuşak haberleri sizlere sunuyor. Ancak bunların yükte hafif pahada ise piyasanın en ağır içerikleri olduğunu unutmayın:)

Bir tek okutmuyoruz; izletiyoruz da!

İnternet dünyasının yükselen trendi videolar da Sporx Ekstra’da sıklıkla bulabileceğiniz en özel içeriklerden. Hem ekibimizin hazırladığı hem de spor dünyasına dair gündeme düşen en eğlenceli (tamam bazen duygusal da olabilir) videoları burada bulabiliyorsunuz.  Hatta sizin hazırlayıp göndereceğiniz içeriklerin de değerini en iyi bilecek sayfayla tanıştığınızı söylemek isteriz…

Dinlenme tesislerimiz de var!

Yoğun spor gündeminden mi sıkıldınız? Biraz kafanızı dağıtıp tüm kaos ve karmaşadan mı kurtulmak istiyorsunuz? Sporx Extra ekibi işte tam da bunun için yüzlerce test, quiz ve yarışmayı hazırladı! Bu içerikler hem bilginizi test etmenizi sağlıyor hem de kısa da olsa bir süre rahatlamınızı… 

Tanışalım; Biz Sporx Ekstra’yız, siz kimsiniz?

Ekstra bölümüne gitmek için tıklayın

www.sporx.com/ekstra