Türkiye’nin saygın yayın organlarından Spor&Spor dergisi tarafından düzenlenen ödül töreninde yılın en iyileri açıklandı. Gecede, Sporx.com “Yılın en iyi spor sitesi” ödülünü aldı.

Spor&Spor Dergisi tarafından düzenlenen ‘Sporun Devleri Buluşuyor Ödül Gecesi’ Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımlarıyla gerçekleştirdi.

JW Marriot Otel’de gerçekleştirilen ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın onur konuğu olduğu geceye, Devlet Eski Bakanları Kürşad Tüzmen, Yücel Seçkiner, Saffet Arıkan Bedük, Milletvekilleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı bürokratları, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener, federasyon başkanları, milli sporcular, iş adamları, türk sporuna geçmişte hizmet etmiş spor adamları ve sporcular, basın mensupları ile çok sayıda davetli katıldı. Gecede federasyon başkanları ve spor gazetecileri ile Spor&Spor jürisinin belirlediği isimlere ödülleri verildi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Ödül töreninde yılın en başarılı 12 sporcusu olarak belirlenen Yusuf Dikeç, Nazmiye Muslu, Taha Akgül, Serap Özçelik, Münevvere Yıldız, Elif Akyüz, Busenaz Sürmeli, Öznur Yılmazer, Ayşenur Çoban, Dilara Lokmanhekim, Büşra Gör ve Duygu Turan’a ödüllerini Bakan Çağatay Kılıç verdi.

YILIN EN İYİSİ SPORX

Yılın spor internet sitesi Sporx seçilirken M. Tahir Kum’un yerine ödülünü TSYD Eğitimden Sorumlu As Başkanı Nezir Önal, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’dan aldı. Yılın projesi seçilen ‘Doğru Hamlede Buluşalım’ projesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor adına Başkan Vekili Zekeriya Özak ile Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Harun Sönmez’in elinden aldı.

Yılın spor kulüpleri olarak Halkbank Erkek Voleybol Takımı, Galatasaray Odeabank Bayan Basketbol Takımı, Bahçelievler Belediyesi Bilardo Takımı yılın takımları seçilirken, Ekrem Memnun yılın antrenörü, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise yılın spor adamı seçildi. Halkbank Erkek Voleybol Takımı’nın ödülünü AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Kulüh Başkanı Selahattin Süleymanoğlu’na verirken, Tayfun Taşdemir, Adnan Yüksel, Lütfi Çenet ve Naci Çoklu’dan oluşan Bahçelievler Spor Kulübü de ödülünü Kaşdemir’in elinden aldı. Yılın takımı ve yılın antrenörü ödüllerini ise Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’dan aldı. Yılın spor adamı seçilen Turgay Demirel’e ise ödülünü AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç verdi.

Screenshot (10)

Yılın Spora Destek Veren Yerel Kurumu Ödülünü Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü adına Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Başkanı Ahmet Recep Tekvcan, eski bakan Ali Şevki Erek’in elinden aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, yılın spora destek veren kurum yöneticisi seçilirken ödülünü eski bakanlardan Yücel Seçkiner verdi. Spora Destek Veren Kurum ödülünü alan PTT A.Ş.’innin ödülünü ise eski bakan Kürşad Tüzmen, PTT A.Ş. Pazarlama Daire Başkan Yardımcısı Gökhan Tuncer’e takdim etti.

Yılın spora destek veren görsel medya ödülleri TRT ve NTVSpor’dan Irmak Kazuk’a verilirken TRT Spor Kanal Koordinatörü Abdurrahman Başpınar, Irmak Kazuk, ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Metin Yılmaz’ın elinden aldı. Yılın spora destek veren haber ajansı seçilen Anadolu Ajansı’nın ödülünü Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Anadolu Ajansı Ankara Spor Servisi Sorumlusu Selçuk Aval’a verdi. Yılın spora destek veren yazılı medya ödülünü kazanan Sabah Gazetesi adına Ali Erdoğan ödülü, eski bakanlardan Saffet Arıkan Bedük’ten alırken, bu daldaki diğer ödülü Habertürk’ten Halil Özer yerine Ali Öcal, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan aldı.

Screenshot (9)

Onur ödülüne layık görülen Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, ödülünü Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’dan alırken, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci, ÜLKE Tv adına Kanal7 ve ÜLKE Tv Ankara temsilcisi Mehmet Acet’e ödülünü takdim etti. Okul sporlarındaki dünya şampiyonluğu nedeniyle İstanbul Doğa Koleji ve Okul Sporları Federasyonu onur ödülüne layık görülürken Tunç Dağal ve Ayhan Pala, ödüllerini Ömer Önder’in elinden aldı. Dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen, ödülünü Lig TV Genel Müdürü Hilmi Gökçınar’ın elinden aldı. FILA Asbaşkanı Ahmet Ayık, Taşova YİBO Spor Kulübü’ne ödülünü takdim ederken, Özge Bayrak’ın ödülünü Türkiye Badminton Federasyonu Asbaşkanı Bekir Yağcı verdi. Cimnastik literatürüne kendi adına 3 isim yazdıran Ferhat Arıcan ise ödülünü AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan’ın elinden aldı. Gecede, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez de onur ödülüne layık görüldü.