SXMANSET_NBA_22
Yılın işbirliği Sporx.com ve NBA’den geldi. Türkiye’deki NBA.com sitesini ziyaret eden taraftarlar otomatik olarak NBA.Sporx.com adresine yönlendirilecek.

Amerikan Basketbol Ligi NBA ile Sporx.com önemli bir işbirliğine imza attı. NBA’in Türkiye’deki yeni, resmi internet adresi olan nba.sporx.com bugün itibariyle faaliyetine başladı. Sporx.com’un özel olarak hazırladığı bir bölümde yer alan site, aralarında videoların, önemli olayların, yerel makalelerin ve gerçek zamana dayalı istatistiklerin de yer almakta olduğu bir dizi multimedya içeriği sunacak.

Sporx.com’un deneyimli ekibi, bloglar, analiz ve yorumlarla olayların iç yüzüne dair uzman görüşlerin ortaya konmasını sağlayacaklar. Türkiye’deki NBA.com sitesini ziyaret eden taraftarlar otomatik olarak nba.sporx.com  adresine yönlendirilecek.

NBA Türkiye As Başkan Yardımcısı Naci Cansun ortaklığı “NBA’in Türkiye’de Türkçe internet içeriği sağlaması için Sporx.com ile ortaklık yapmaktan heyecan duymaktayız. Türkiye’nin en önde gelen spor haberleri platformlarından biri olan Sporx.com’un tüm NBA severlere en iyi yerelleştirişmiş içeriği ve gerçek bir NBA deneyimi sunacağını biliyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

NBA TÜRKİYE İÇİN TIKLAYIN… 

Sporx.com CEO’su ve Ortak Kurucularından İlkan Gökyılmaz ise işbirliğiyle ilgili; “NBA’in Türkiye’deki resmi online destinasyonu olmaktan dolayı çok heyecanlıyız.

NBA, aralarında Türkiye’nin de yer aldığı, dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı ve takipçisi bulunan dünyanın en popüler basketbol ligi. Bu ortaklık sayesinde Türk NBA taraftarlarına yerelleştirilmiş NBA içeriğini sunacağız” dedi.

nba.sporx.com takipçilerine kapsamlı video olarak önemli etkinlikleri sunacak. Bunların arasında maçlardan özetler, günün en iyi hareketleri, Fast Break gibi özel bölümler ve farklı içerikler yer alacak. Ziyaretçiler, 30 NBA takımının tümüyle ilgili en son haberlerin ve önemli etkinliklerin yer aldığı takım sayfalarına erişebilme imkanına sahip olacaklar. nba.sporx.com,aynı zamanda Türkiye’deki basketbolu geliştirmeye yönelik NBA etkinliklerine destek verecek ve NBA ödülleri kazanma şansı içeren düzenli promosyonları da içerecek.

Halihazırda NBA’de oynayan üç Türk oyuncu bulunuyor: Ömer Aşık (New Orleans Pelicans); Ersan İlyasova (Detroit Pistons) ve Enes Kanter (Oklahoma City Thunder).

Daha fazla bilgi almak için, taraftarlar nba.sporx.com  ziyaret edebilir ve @NBA_Turkiye üzerinden Twitter’de takipçi olabilir. Taraftarlar, haberler, güncellemeler, maç sonuçları, takımların durumları, fikstürler, videolar ve daha da fazlasına erişmek için NBA App’i indirebilir.

Sporx Hakkında
2005 yılında yayına başlayan Sporx, hızla Türkiye’nin 1 numaralı spor haberleri ağı haline gelmiştir. Gerek Türkiye’den gerekse dünyanın dört bir yanından spor haberlerinin ele alınmakta olduğu Sporx.com, spor severlere geniş kapsamlı içerikler sunmaktadır. Sporx Spor Haber Ağı 5 farklı markası ile 5 web – mobil sitesi ve iOS, Android, iPad ile Windows Phone dahil 17 mobil uygulamaya ve çeşitli TV markalarının TV uygulamalarına sahiptir. Sporx sosyal ağları topluluğu 10 milyonu aşkın takipçiye 7 Twitter, 5 Facebook ve 2 Instagram hesabından ulaşmaktadır. Sporx, son üç yıldır (2013, 2014 ve 2015) aralarında gazetelerin, TV’lerin, dergilerin ve web sitelerinin de yer almakta olduğu, spor haberciliğine ilişkin en yüksek düzeydeki ödül olan Türkiye Spor Yazarları Derneğinin En İyi Haber ödülünü kazanmış bulunmaktadır.

NBA Hakkında
NBA, Amerikan Basketbol Ligi, Amerikan Kadınlar Basketbol Ligi, ve NBA Gelişim Ligi etrafında kurulu olan küresel bir spor ve medya faaliyetidir: Söz konusu birlik, 215 ülke ve bölgede 49 ayrı dilde düzenlenen maçlar ve programlama, ve 6 kıtadaki 100 ülkede 125,000’I aşkın sayıdaki mağazada satışa sunulan NBA ticari ürünleri ile uluslararası düzeyde hatırı sayılır bir varlık oluşturmuş bulunmaktadır. 2015-2016 sezonunun başlangıcındaki NBA fikstürleri 37 ülke ve bölgeden 100 uluslararası oyuncuyu öne çıkarmıştır. NBA Digital’in varlıkları arasında NBA.com ile NBA app yer almakta olup, bunlar 2014-15 sezonunda rekor düzeyde bir trafik sergilemişler, ve bunun yanında NBA TV de sayılabilir. NBA global olarak dünyanın dört bir yanındaki tüm lig, takım, ve oyuncu platformları üzerinden yaklaşık bir milyon beğeneni ve takipçisi ile dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birini yaratmıştır. NBA Cares üzerinden, eğitime, gençlik ve ailenin gelişimine, ve sağlıkla ilgili gereklere destek veren, uluslararası düzeyde kabul gören gençliğe hizmet veren kuruluşlarla birlikte çalışmak suretiyle önemli sosyal konuları ele almaktadır