Acısıyla, tatlısıyla 2018’i geride bırakıyoruz ve yepyeni projeler, iletişim stratejileri ile 2019 yılının kapısını sonuna kadar açıyoruz. Türkiye’nin en fazla spor içeriği üretildiği Sporx.com’da 2018 yılının başında stratejimizi “daha fazla içerik” olarak belirledik ve tüm kanallarımızdaki iletişimi öncelikli olarak “kullanıcı ile aynı dili konuşma” olarak belirledik.


2018 yılı boyunca hazırladığımız özel haberler, araştırmalar ve incelemeler ile Türkiye’nin spor gündemine yön verdiğimizi ve “rol model olduğumuzu” büyük bir mutlulukla ifade edebiliriz. 15 yıl önce başladığımız inanılmaz serüvenin şu anda ulaştığı noktanın farkındayız ve bu “noktayı” daha da yukarı seviyeye çıkartmak için uzun yıllardır beraber çalıştığımız eekip arkadaşlarımız ile elimizden gelenin bir fazlasını yapacağımızı sizlere taahhüt edebiliriz.

2018 yılı boyunca Almanya, Hollanda ve Fransa Ligi’nden özet görüntülerine yer verdiğimiz SporxTV’de 2019 yılında da kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını daha fazla karşılaşmak için “değer” yaratma ve “maksimum fayda” temelinden yola çıkarak bazı önemli projelerimizin olacağının müjdesini sizlere şimdiden sunmak istiyoruz.

Sporx.com ve SporxTV’nin yanı sıra 2018 yılında önemli projelerimizden biri olan E-Spor alanında da hem içerik hem de sosyal medya entegrasyonumuzun dozajını 2019 yılında daha da arttırarak devam edeceğiz. %100 kullanıcı odaklı olarak yola çıktığımız ve “trend içeriklere” yer verdiğimiz Sporx Ekstra mikro sitemizde de 2018 yılı boyunca 2317 Test ve 1689 Quiz hazırlandık, 14 bin 895 tamamı özgün trend içeriğin altına imza attık, pek mutluyuz.

Dünyanın en büyük global organizasyonlarından biri olan NBA, Türkiye’de 2018 yılı boyunca Türkiye’de hayat bulmaya devam etti. 2017’de olgunlaştırdığımız projemiz, 2018 yılında çok daha iyi bir noktaya ulaştı ve NBA’i Türkiye’de çok daha değerli bir hale getirdi. Bu projeden sadece bizim değil hem kullanıcılarımızın hem de partnerimiz NBA’in mutlu olması, bizi 2019 yılı için daha da motive ediyor.

Türkiye’nin spor alanında en geniş ve en hızlı içerik platformu olan Sporx.com’da 2018 yılı boyunca içerik stratejilerimizin en önemli saç ayaklarından biri de kullanıcılarımızın “aradıklarının bir fazlasını bulması” üzerineydi ve hazırladığımız EuroLeague, iddaa sayfalarının yanı sıra hem değerli hem de eğlenceli vakit geçirebileceğiniz “İlk 11 kur, Puan durumu oluştur” gibi uygulamalarımızla da içerik havuzumuzu da da genişlettik. 2019 yılı için pek de hoşunuza gideceğini düşündüğümüz içerik planlamalarını hazırladık ve yılın ilk ayları ile beraber bu sürprizler ile sizleri buluşturacağız.

Bizleri 15 yıldır aralıksız takip eden ve Sporx’in bu günlere gelmesinde büyük pay sahibi olan kullanıcılarımıza bize verdikleri değer için çok teşekkür ediyoruz ve sözü Sporx.com Operasyon Direktörü Çağlar Şahin ve Sporx.com Proje Müdürü Esat Dergi’ye bırakıyoruz. Biraz da onlardan dinleyelim.

SPORX.COM OPERASYON DİREKTÖRÜ;
– ÇAĞLAR ŞAHİN

2017’nin son çeyreği geldiğinde 2018 yılında hayata geçirmeyi planladığımız yeni projeler ve kullanıcı deneyimini geliştirme planlarımız netleşmişti. Ancak sporun anlık değişen gündemi, spor severlerin beklentilerindeki çeşitlilik ve trendlere pro-aktif şekilde uyum sağlamak durumunda olduğumuzu, gerekirse tüm planlarımızı revize etmek zorunda kalacağımızın bilincinde 2018 yılına girdik. İlk olarak Ocak ayında E-Spor branşının, kemik kitlesinden çok daha geniş kitlelere erişmesini sağlayacak çalışmaları hayata geçirdik. Mikro site, Twitch ve YouTube kanalları, Facebook, Twitter, Instagram hesapları ile E-Spor’u 360 derece kapsayacak, güncel haberler ve teknolojik gelişmeleri spor severlere aktaracak, yepyeni bir ürün Sporx.com/e-spor yayına başladı.

Geride kalan 1 senede sadece E-Spor branşında 1,5 milyon ziyaretçi ve onbinlerce sosyal medya takipçisine ulaşmamız, doğru yolda ilerlediğimizin ve doğru yatırım kararı aldığımızın önemli göstergeleri oldu. Kısa bir süre önce, NBA tarafından global anlamda takdir gören ve “örnek çalışma” olarak gösterildikten sonra NBA ile olan partnerliğimizi 2020 yılı sonuna kadar uzattık. 2018 yılını en yüksek ziyaret ve ziyaretçi, en yüksek sayfa gezinme, en yüksek uygulama indirme ve tüm seneyi rakiplerimizin önünde Türkiye’deki kadın-erkek internet kullanıcılarının tümünün %8,23’üne erişerek kapatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2019 yılını da tüm bu başarıların daha iyisine ulaşma hedeflerinin heyecanı ile bekliyoruz.

SPORX.COM PROJE MÜDÜRÜ;
– ESAT DERGİ

Dinamiklerin çok hızlı geliştiği bir sektörde 2018’i de hedeflerimizin üstünde tamamlamanın gururu içindeyiz. Startup ruhunu korumaya devam ediyoruz ve gelişen internet trendleri, kullanıcı alışkanlıkları 2019’da da gündemimizin üst sıralarında olacak. Sadece bir haber sitesi olmaktan öte bir deneyim yaratma, platform olma konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. İçerik merkezli çalışmalarımızda X,Y,Z kuşaklarının ihtiyaçlarının ardından önümüzdeki uzun süreçte odak noktalarımızdan biri de Alfa kuşağı olacak ve genç ziyaretçilerimiz için yeni sezonda da değer yaratma çalışmamız devam edecek. Uygulalarımızda sizlere en iyi deneyimi sunmak için 2019’da daha kullanıcı odaklı iyileştirmelerimiz olacak. Olumlu ve olumsuz her türlü geri bildiriminiz bizim için çok değerli ve hepsini tek tek inceleyerek değerlendiriyoruz. 12 yıllık bir Sporx çalışanı olarak, artık aile olduğumuza inandığımız tüm eski ve yeni ziyaretçilerimize/dostlarımıza teşekkür ediyor, 2019’da yine birlikte olmayı diliyorum.