NBA ve Sporx.com, NBA’in Türkiye’deki resmi online platformu olan NBA.com/Turkiye adresinde yer alan tüm multimedya içeriğin toplandığı NBA Turkiye App uygulamasını hayata geçirdi.


NBA ve Sporx.com, NBA’in Türkiye’deki resmi online platformu olan NBA.com/Turkiye adresinde yer alan tüm multimedya içeriğin toplandığı NBA Turkiye App uygulamasını hayata geçirdi.

Türk Telekom sponsorluğunda kullanıma sunulan uygulamaya NBA tutkunları, tüm iOS ve Android cihazlardan ücretsiz olarak ulaşabilecek. NBA’in Türkiye’deki resmi online platformu olan NBA.com/Turkiye adresinde yer alan tüm multimedya içeriğin toplandığı NBA Turkiye App uygulamasını hayata geçirdi.

Türk Telekom sponsorluğunda kullanıma sunulan uygulamaya NBA tutkunları, tüm iOS ve Android cihazlardan ücretsiz olarak ulaşabilecek.

NBA Turkiye App uygulaması, müsabakaların özetleri, Günün En İyi 10 Hareketi, “Fast Break” ve çok daha fazlasının yer aldığı videolara yer verecek. Taraftarlar; oyuncular ve müsabakalarla ilgili derinlemesine bilgiye, 30 NBA takımıyla ilgili en son haberlere ve özetlere yer veren özel takım sayfalarına erişebilecek. NBA severler aynı zamanda, uygulama ve internet sitesi üzerinden Türkiye’deki altyapı etkinlikleri hakkında bilgi sahibi olacak ve NBA ödülleri kazanma şansı yakalayacakları kampanya ve çekilişlere katılabilecek.

Türk Telekom sponsorluğunda hayata geçen NBA Türkiye App uygulaması; tüm iOS ve Android cihazlarda App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilerek kullanılabiliyor.

NBA Türkiye Başkan Yardımcısı Naci Cansun uygulamayı değerlendirdi, “Türk Telekom ve Sporx’in büyük desteğiyle artık Türkiye’deki taraftarlar, NBA haberleri ve önemli anlara iOS ve Android mobil cihazlarından nerede olursa olsun erişebilecek. NBA Türkiye App uygulaması, taraftarların en son NBA haberlerini alması için mükemmel bir yol”.

Sporx CEO’su İlkan Gökyılmaz ise, “NBA Türkiye mobil internet sitesini Ocak 2016’da yayınlamaya başladık. Bugünden itibaren ise iOS ve Android mobil cihazlarını kullanan taraftarlar, NBA Türkiye’nin eşsiz içerik ürünü yeni NBA Türkiye App uygulamasını deneyimleyebilecek” şeklinde konuştu.

2015-16 sezonunda NBA kadrolarında üç Türk oyuncu yer alıyordu: Ömer Aşık (New Orleans Pelicans), Ersan İlyasova (Oklahoma City Thunder) ve Enes Kanter (Oklahoma City Thunder).

Taraftarlar NBA’i Facebook.com/NBATurkiye ve @NBA_Turkiye adresinden Twitter’da takip edebilir.

Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maksimum.nbaturkey

iOS 

https://itunes.apple.com/us/app/nba-turkey/id1126358464?l=tr&ls=1&mt=8

Sporx Hakkında

2005 yılında yayın hayatına başlayan Sporx.com, Türkiye ve dünyadan her dalda spor haberini ziyaretçilerine tarafsızlık ilkesi ile servis etmektedir. Web ve mobil siteleri, akıllı telefon, tablet ve TV uygulamaları ile her platformda kullanıcılarına rahat erişim imkanı sağlayan Sporx, 10 milyon’dan fazla takip-beğeni rakamına sahip sosyal medya hesapları ile Türkiye’nin 1 numaralı spor haber ağı konumundadır. Sporx, spor haberciliğinin Oscar’ları olarak kabul edilen Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) en iyi haber ödülünü son 3 yıl üst üste kazanma başarısını göstermiştir.

NBA Hakkında

NBA, üç profesyonel spor ligi NBA Ulusal Basketbol Birliği, WNBA Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi’ni kapsayan küresel bir spor ve medya kuruluşudur. Lig, dünya genelindeki 13 pazarda, 215 ülke ve bölgede 47 dilde maç ve program yayınlarıyla, 6 kıtada 100 ülkede 125.000’i aşkın mağazasıyla kendine uluslararası çapta yer edilmiştir. 2014-15 sezonu başlangıcı itibariyle NBA takımlarının kadrolarında yer alan 37 ülkeden 101 yabancı oyuncuyla NBA, lig tarihindeki en fazla yabancı oyuncu rekoruna ulaşmıştır. 2013-14 sezonunda yarısından fazlası Kuzey Amerika dışından olmak üzere 26.9 milyar görüntüleme sayısına ulaşarak rekor kıran NBA.com ve A.B.D’de 60 milyon evde izlenen NBA TV, NBA Digital’in değerleri arasında yer almaktadır. NBA, 820 milyonu aşkın beğeni ve takipçi ile tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında sosyal medya üzerinde dünya çapında en çok takip edilen 1. spor ligi konumunda. NBA Cares sayesinde ligden, ligde yer alan takımlardan ve oyunculardan 242 milyon doları aşkın miktarda bağış toplanmış, 3 milyon saati aşkın süreyle doğrudan kamu hizmeti verilmiş, çocukların ve ailelerinin yaşayabileceği, eğitim alabileceği ve oynayabileceği 915’i aşkın yer inşa edilmiştir.