Son yıllarda spor medyasının oscarları arasında zirvede yer alan Sporx, 2015 yılında da yine bir numaralı koltuğa oturdu.

Yazılı, görsel ve internet medyasının aynı kulvarda yarıştırıldğı ‘TSYD Spor Yazarları Armağanı‘nda Sporx bu kez habercilikte ilk iki sırada yer aldı.

Kurulduğu günden bu yana habercilikte gösterdiği başarılarla spor medyasına yeni bir soluk getiren ve katıldığı yarışmalarda tek tek ödülleri toplayan Sporx.com, TSYD’nin 2015 yılı değerlendirmesinde Tahir Kum’un “Galatasaray’ın Grosskreutz transferinde top FIFA’da” haberi yılın en iyi haberi seçildi. Hakan Celep’in “UEFA’dan Fenerbahçe’ye çifte standart skandalı” haberi ise yılın en iyi ikinci haberi oldu.

ULUSAL BASIN

HABER

1.Tahir KUM        Sporx.com    Galatasaray’ın Grosskreutz Transferinde Top FIFA da
2.Hakan CELEP      Sporx.com       UEFA’dan Fenerbahçe’ye çifte standart skandalı
3.Ahmet SİVASLI    Al Jazeera Türk     Sokaktan Şampiyonluğa

SPORX’İN BUGÜNE KADAR ALDIĞI ÖDÜLLER

2009- İNTERNETTE SPOR GAZETECİLİĞİ:
3.’lük – Hilmi Sever “Büyük ağrılar çekiyorum”

2011 – İNTERNETTE SPOR GAZETECİLİĞİ
Esat Dergi – Andre Moritz: “Kuran-ı Kerim’i okuyacağım”
Hilmi Sever – Hulk: “Çıplak ayaklarla top oynamaya başladım”

İNCELEME – ARAŞTIRMA
Alican ÖZCAN / Futbol Extra “Böyle israf görülmedi”

2013 – İNTERNETTE SPOR GAZETECİLİĞİ
1. Tahir KUM Sporx.com “Mahkeme bilirkişi raporu istemiş!”
2. Esat DERGİ Sporx.com “İşte Fenerbahçe’nin sabıka dosyası”
3. Hakan CELEP Sporx.com “Trabzon’dan FIFA’ya kafa karıştıran cevap”

2014- HABER DALI
1. Tahir KUM sporx.com İşte CAS’ın gerekçeli kararı!

İŞTE ÖDÜL JÜRİSİ

TSYD Genel Merkez Yönetimi, yeni dönemde yarışmaya katılan eserlerin daha ayrıntılı incelenmesi ve o branşın uzmanlaşmış, spor yazarları spor adamı ve üniversitede uzmanlaşmış isimler tarafından değerlendirilmesi düşüncesiyle 4 ayrı jüri belirledi.

Jüriler şu isimlerden oluştu:

SAYFA DÜZENİ JÜRİSİ: Ersan ÇELİK, Fuat ERCAN, Hasan TANKAYA, Hasan TEOMAN, Hayri HİÇLER, Hüsamettin ACAR, Yücel TELÖREN.

TV SPOR ESERLERİ JÜRİSİ: Aybars HÜNALP, Barış ERTÜL, Cem TEMEL, Fatih KUŞÇU, Gökhan TELKENAR, Mehmet AYAN, Öztürk PEKİN, Tansu POLATKAN, Uğur YILDIRIM.

FOTOĞRAF JÜRİSİ : Ender ERKEK, Fehim KAYACAN, Haluk SARIUÇAK, Haydar PINARCI, İlyas NAMOĞLU, Mehmet AKGÜNEŞ, Murad SEZER, Yaşar SAYGI.

HABER, RÖPORTAJ, İNCELEME – ARAŞTIRMA, SERBEST YAZI, MAÇ YAZISI VE YORUMU, JÜRİSİ:  Ahmet ÇAKIR, Attila GÖKÇE, Bağış ERTEN, Can BEYAZKARTAL,

Cem ŞENGÜL, İsmail ÖZBAYRAKTAR, Mevlüt YENİ, Nalan SUNA, Nezir ÖNAL, Nuri KOLAYLI, Şenes ERZİK, Taki DOĞAN, Türker ARSLAN.

Sayfa düzeni, TV Eserleri ve Fotoğraf jürileri, 28 Mart Pazartesi günü, diğer dalların  jürisi ise 29 Mart Salı günü TSYD Sosyal Tesislerinde toplanarak,

yarışmaya katılan 2015 yılına ait eserleri ayrıntılı bir şekilde,  tek tek değerlendirip, oylayarak ödül kazananları belirledi.